Jdi na obsah Jdi na menu
 


Guano_Apes

7. 12. 2006

SANDRA NASIC


Narozena: 25. 5. 1976
Stav: svobodná
Vzdělání: střední škola (Někde se lze setkat s vysokou školou /High school/ - hlavně anglické stránky, ale ta odpovídá naší střední. VŠ=/university/ )

Frontmanka Sandra Nasic, většinou nejoblíbenější člen kapely a pravděpodobně nejlepší zpěvačka současné německé rockové scény se narodila v Německu, ale kořeny má v Chorvatsku. Její tatínek je Chorvat a když poznal Sandřinu matku z Německa, emigroval. Právě po něm také dceruška zdědila hlas a hudební nadání.

Po dokončení školy chtěla Sandra studovat umění a design na univerzitě, ale k tomu se už nedostala. Na jedné školní párty potkala Henninga, Stefana a Dennise, kteří hledali zpěváka do své kapely, což se jim zatím nedařilo. Sandra jim trošku zazpívala a zarapovala a tak jí nabídli, jestli se k nim nechce přidat.
O jejím soukromí se moc neví. Když skupina začínala, říkalo se, že chodí se studentem tělesné výchovy Peterem. Sandra sama říká, že se poprvé líbala v Peterově dodávce na krajnici dálnice v Göttingenu a policista jim řekl, že si pro parkování vybrali špatné místo... Nic víc o jejích osobních záležitostech není známo.

V hudebním světě je uznávána díky svému úžasnému hlasu. Dokáže v momentě přejít z divokých a agresivních poloh zpěvu/řevu do čistých a jemných melodií. Sama se také věnuje mladým talentům a účastní se projektu SISTARS. Pro Guano Apes píše texty.

Vzhled a záliby:Modrozelené oči, přivřené co nejvíc / bacha na sloupy /, 164 cm, ale někde se uvádí 168, asi 50 kg /bez záruky/,barvu vlasů střídá docela často, vidět jste mohli s hlavou blond až černou, ráda mění svůj vzhled. Při výběru oblečení je pro ni nejdůležitější pohodlí a ne to, co má na sobě. I přesto, že se drží neformálního stylu, je dobře znám její dobrý vkus. Ovládá čtyři jazyky - angličtinu, chorvatštinu, francouzštinu - jakž takž a samozřejmě němčinu. Ráda jezdí na snowboardu. Z Walking On A Thin Line má nejraději Diokhan, Sugar Skin, Plastic Mouth.

Oblíbená muzika: dříve Public Enemy, Run DMC a Rage Against The Machine, dnes hlavně Korn, Deftones, Incubus, Simon & Garfunkel...

Oblíbené knihy: Patrick Süskind - The Perfume /Parfém/ a Michael Ende - The Neverending story /Nekonečný příběh/

Oblíbené filmy: Star Wars a Apokalypsa

Motto: "Jestliže jsi upřímný sám k sobě, nedokážeš kráčet špatnou cestou příliš daleko." ("You can't go far wrong if you're honest to yourself")

HENNING RÜMENAPP

Narozen: 23.4.1976
Stav: svobodný
Vzdělání:střední škola

Henning je nejmladším členem, narodil se v Northeimu a vyrůstal pak v Denkershausenu. Jako většina lidí chodil do školy a odmaturoval. Pak následovala civilní služba a v roce 1994 se přidal ke Stefanovi a Dennisovi. V kapele odpovědný za energické riffy a při koncertech dělá "křoví" u mikrofonu, neboli smí promlouvat k fanouškům, ale povoleny má jen věty typu "Tohle bude poslední song dnešního večera." Když ho někde vidíte, zdá se, že je to celkem nesmělý kluk. Zdání klame!!!


Vzhled a záliby:Sbírá kytary, má jich asi 20. Většinou nosí street oblečení, i když říká, že občas dá přednost elegantnějším věcem. Jeho nejoblíbenějšími písničkami jsou Big In Japan, Livinie, You Can't Stop Meg In A L.

Oblíbená muzika:
 Sting, Tori Amos, Stone Temple Pilots, The Police a Sarah Connor

Oblíbené knihy: Max Frisch - Homo Faber a Antoine de Saint-Exupery-Wind, Sand & Stars /Vítr, písek a hvězdy/ a Země lidí

Oblíbené filmy: The Game /Hra/ a The Fisher King / Král rybářů/

Motto:
"Každý by měl dělat to svoje, držet se toho a najít lidi, které to baví taky a věří ve stejnou věc!"


STEFAN UDE


Narozen: 14.10.1974
Stav:
 ženatý
Vzdělání: technické kreslení, truhlář

Stefan Ude, známý také jako Stude, Stude-Man nebo Evil-Stude-Knivel, in Guano Apes je basákema jakým! Hodně lidí ho považuje za virtuóza svého nástroje a ne bezdůvodně. Když ho slyšíte hrát no živo, musíte tento názor sdílet také. Stefan obvykle používá baskytaru s 5 strunami, která mu poskytuje větší prostor a možnosti při vymýšlení a hraní songů.

Po vystudování technického oboru se zajímal o technické kreslení, dokonce ho začal studovat, ale studium nedokončil. Později se začal věnovat grafice a návrhům na oblečení, neposedný to chlapec ten náš Stefan... Předtím, než se v roce 1995 přidal ke kapele pracoval jako sociální pracovník pro hendikepované lidi...Na své narozeniny 14.10.2003 se oženil se svou dlouholetou přítelkyní Jessicou.

Vzhled a záliby:Nemusí nakupování oblečení to si raději říká přátelům, ať mu něco koupí. Jeho nejoblíbenějším nápojem je pivo. Má v plánu naučit se portugalsky a jeho nejoblíbenější písní z Walking On A Thin Line je Dick.

Oblíbená muzika: Incubus, Slime, Alanis Morissette, System of a Down (k těm by vzhledem seděl, k Alanis nevím...)
Oblíbené knihy: Josteein Garder-Sophie's world /Sofiin svět/ a Astrid Lindgren - Ronia, The Robber's to daughter /Ronja, dcera loupežníka/
Oblíbené filmy: Big Lebowski, Familylife and Mifune (95 Dogma movie)
Motto: ''Měl bys ctít a odměňovat svoje tělo, protože ti slouží každý den!"
DENNIS POSCHWATTA

Narozen: 22.7.1974
Stav:
svobodný
Vzdělání: střední škola

Dennis je šaškem kapely a také bezpochyby tím, kdo nejintenzivněji komunikuje s publikem. Po každém koncertě ho lze vidět hovořit s lidmi v publiku, rozdávat autogramy a fotit se s fandy. Přípravný kurz pro bankovní úředníky ho přinutil opustit školu v 11. třídě (náš druhák), přestože si ji mohl odložit. Poté pracoval jako bankovní úředník. Jeho osudem ale nakonec bylo místo bubeníka v Guano Apes. Jako muzikant je Dennis samouk a výborný hráč. Na bubny hraje od nástupu na střední školu. Občas po koncertě zlikviduje svoje bubny, naštěstí pro rozpočet skupiny to nedělá pokaždé. Jednou byl dokonce spatřen, jak to provádí motorovou pilou...Rád nosí pohodlné, ale ne škaredé oblečení.

Oblíbená muzika: Third Eye Blind, Jeff Buckley, Korn, Refused, Primus...
Oblíbená kniha: Jak sám říká, moc nečte, spíš vůbec.
Oblíbené filmy: They called him Bulldozer s Budem Spencerem. /Říkali mu Buldozer/
Motto:
 "Dělej jen takový věci, aby ses na sebe mohl ráno podívat do zrcadla."


Guano Apes-HistorieObrazekHistorie této skupiny sahá do března 1994. Dennis, Henning and Stefan, tři kluci z německého města Göttingen, hledali zpěváka do své skupiny. Po vyzkoušení několika kandidátů, kteří se jim nezamlouvali se na jedné univerzitní párty potkali na doporučení jednoho Dennisova kamaráda se Sandrou. Představa, že by měla být holka zpěvačkou rockové kapely se jim moc nelíbila, ale Sandra nejenže prošla první zkouškou, ale byla schopná kluky udivovat mixem agresivity a čistoty projevu před mikrofonem. Někdy sladká a citlivá, jindy zas divoká a tvrdá. Sandra potvrzuje, že zdědila hlas po otci, který hrál v jedné chorvatské hudební skupině. Kapela byla kompletní, post zpěváka už byl její.

Guano Apes byli na světě. A proč zrovna Guano Apes? Jméno skupiny nic neznamená, i přes všechny dohady je to jen pouhá kombinace dvou slov, někdo říká, že to vzniklo v opilosti, autorem je Henning. I pro tento případ platí, že měli problémy s vymýšlením vhodných názvů ať už pro kapelu nebo pro alba. Hudební preference kluků byly hodně podobné (Stone Temple Pilots, The police, Primus), ale přítomnost Sandry (Deftones, Korn, Public Enemy) radikálně změnila hudební projev kapely syrovému, tvrdému a přímému stylu. Přinesla klukům pár cédéček, aby jim ukázala, co poslouchá a vypadá to, že je to zaujalo...Obrazek

Stefan zařídil zkušebnu ve staré stodole a tak se začalo se mezi prasaty a kuřaty. Jako každá začínající kapela i Guano Apes začínali po hospodách a klubech. Soutěž německé hudební televize Viva v roce 1996 změnila jejich životy. "The Local The Heroes" byla soutěž 1015 kapel, ale jen 31 se dostalo do finále. Tady se Guano Apes utkali s kapelami jako Pump, No Sex Until Marriage, Catty Caress a mnoha dalšími, ale ani jedna jim nedokázala konkurovat. Zvítězili, získali hlavní cenu v podobě 40.000 marek (20,000 Euro/60 000 Kč). rozhodli se natočit svůj první videoklip Open Your Eyes, která se později stala také prvním singlem.
Za pár měsíců podepsali smlouvu s Gun/Supersonic Records (BMG). Na konci dubna 1997 vyšel jejich první singl Open Your Eyes, ale očekávané první album se objevilo až v říjnu téhož roku. Další singly z jejich skvělého debutu vyšly až v roce 1998 a jsou jimi Rain a Lords Of The Boards. Ta se stala hymnou mistrovství světa ve snowboardingu v Rakousku v roce 98. Lords Of The Boards je proslavila v celé Evropě a pravděpodobně také způsobila, že Proud Like A God získala platinovou desku.
V roce 1998 objeli na tour celou Evropu, jejich popularita v Evropě byla ohromná, a tak zkusili v roce 1999 pár koncertů i v USA. V březnu tohoto roku uspořádali dva koncerty v zemi hamburgerů. Vybranými městy byly Austin a Boston. V té době absolutně neznámá kapela zanechala velice dobrý dojem. Američany překvapila hlavně jejich kvalita a energie. Po letním evropském turné, kdy navštívili i tuzemský festival Rock For People v Českém Brodě, se v listopadu do USA vrátili, aby si zahráli po boku P.O.D. v největších městech této země. Proud Like A God je v USA vydána v září 1999 a Guano Apes si tím otevřeli americký trh.Obrazek

Po krátkém tříměsíčním odpočinku rozjeli v březnu 2000 extrémně dlouhé turné,při kterém opět objeli všechny kouty Evropy a pokračovali v USA, kde vystupovali s Creed. Jejich měsíční turné po Americe probíhalo současně s vydáním jejich druhého alba v květnu téhož roku. Název alba opět poukazuje na problémy skupiny s vymýšlením názvů. Jinými návrhy byly např. Innocent Greed nebo Gogan. Nakonec vybrali první verzi názvu jedné z písní alba, Living In A Lie, se zdůvodněním nic nás nenapadá, tak tomu jméno nedávejte (Don't you give it a name). Tato deska Guano Apes proslavila opravdu celosvětově. První singl Big In Japan je coververzí písně od známé německé skupiny Alphaville. Pak svět spatřily i No Speech, Living In A Lie a Dödel Up. Propagace této desky probíhala na velice vyčerpávajícím turné do září 2001.
Několik koncertů v Portugalsku v květnu 2002,v zemi, kterou Guano Apes považují za svůj druhý domov a pak se kapela zase zamkla do studia, aby připravila svou třetí desku s názvem Walking On A Thin Line. Písně byly skládány na konci roku 2001 a začátku roku 2002. Do studia se dostali v březnu 2002 a natáčení dokončili v červenci. Přestože se očekávalo vydání desky v létě 2002, produkce je přinutila vydat desku až v únoru 2003.Obrazek

Fanoušci se nemohli dočkat, až nový materiál Guano Apes, ale museli si na nové album tři roky počkat. Obal vykazuje oproti předchozím jistou změnu, chybí na něm zvířátko, ale na stylu kapely se mnoho nezměnilo. Singl You Can´t Stop Me se v Německu ihned ujal a deska se vyhoupla na první místa žebříčku prodejnosti a v první stovce se udržela až do září. Další singly, pomalá Pretty In Scarlet se po váhavém startu také chytla a třetí singl, Quietly též. U nás jsme mohli zaznamenat první dva singly na ČT a na některých rádiích, jinak se u nás Walking On A Thin Line příliš neuchytila. Turné k této desce bylo dosud nejdelší jaké Guano Apes zatím absolvovali, přestože skupina musela zrušit některé koncerty v Anglii pro nemoc frontmanky.
Už před prázdninami v roce 2003 bylo fanouškům slíbeno druhé DVD, nakonec vychází v říjnu 2003 Live album, ke kterému patří v limitované edici i Live DVD. Ještě před vydáním ale skupina ohlašuje roční pauzu. Na konci října vychází singlová kolekce a spekuluje se i o Best of albu. Celý rok fandové netrpělivě čekali na to, jestli se vůbec ještě vrátí na scénu, protože vztahy v kapele byly velmi napjaté. Nakonec se ale už o prázdninách Apes opět představují na několika evropských festivalech. Jak poté sami říkali, už to měly být jejich poslední společné koncerty. Koncem října přichází rána pro všechny fans. Guano Apes oznamují vydání nového singlu a Best of alba Planet Of The Apes, k němu malé turné po Německu, aby se mohli naposledy rozloučit, a pak konec.
Sandra chystá už dlouho připravovanou sólovou desku, kterou si chce i sama vyprodukovat a pak vyrazit na turné se svými nejbližšími přáteli. Dennis rozjel se svým dlouholetým kamarádem G-Ballem projekt Tamoto, vydávají první desku a absolvovali svá první vystoupení. Henning pokračuje ve své práci producenta v Horus studiu, hledá nové talenty a hostuje. Co Stefan, to nikdo neví, určitě ale zodpovědně pečuje o rodinu a první "guanobaby"Obrazek

Diskografie

.

Proud Like A God

/album/

Vydáno: 06.10.19971. Open Your Eyes
2. Maria
3. Rain
4. Lords Of The Boards (2. verze)
5. Crossing The Deadline
6. We Use The Pain
7. Never Born
8. Wash It Down
9. Scapegoat
10. Get Busy
11. Suzie
12. Tribute
13. Move A Little Closer

.

Don't give me Names


/album/

Vydáno: 02.05.2000

1. Innocent Greed
2. No Speech
3. Big In Japan
4. Money & Milk
5. Living In A Lie
6. Dödel Up
7. I Want It
8. Heaven
9. Mine All Mine
10. Too Close To Leave
11. Gogan
12. Anne Claire
13. Ain't Got Time
14. Living In A Lie
15. Anne Claire

.

Walking on a thin Line

Vydáno: 03.02.2003

1. You Can't Stop Me
2. Dick
3. Kiss The Dawn
4. Pretty In Scarlet
5. Diokhan
6. Electric Nights
7. Quietly
8. High
9. Sing That Song
10. Scratch The Pitch
11. Plastic Mouth
12. Counting The Days
13. Storm
14. Sugar Skin


 


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

guano apes-best skupinka

(nora marissa, 1. 12. 2008 21:20)

jsou uupa nejj!!!mám něco onich na blogu- www.noramarissa112.blog.cz